BaŞakHaber

Sömürme

Sömürme
Yunus Emre GENÇ( yegenc88@gmail.com )
1988 yılında Trabzon’da doğdu. Marmara Üniversitesi lisans, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi yüksek lisans mezunudur. Halen İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi İşletme doktora programında eğitimine devam etmektedir. İngilizce, Almanca, Fransızca ve başlangıç seviyesinde İspanyolca bilmektedir. Avrupa Birliği ve ABD Dışişleri Bakanlığı projeleri ile yurt dışında bulunmuştur. Sosyal medya üzerinde kurduğu parlamentonun (E-Meclis) başkanı olarak Ülke TV Ülke’de Bu Sabah programına canlı yayın konuğu oldu. Halen Giresun Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Uzmanı olarak çalışmaktadır. 2015-2017 yılları arasında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde uzman olarak çalışmıştır. 2009 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisinde AB Uyum, Takip ve İzleme Komisyonu başkanlığı yapmıştır. MEB onaylı PCM (Avrupa Birliği Proje Döngüsü Yönetimi) sertifikası sahibidir.
706 views
28 Mart 2021 - 12:56

Bir taraftan din görevlisinin politikaya karışabilmesi konuşulurken diğer yandan TSK’ya irticacıların girebileceği.

Gündem din üzerine çekilmeye çalışılyor. Ahmet Taşgetiren’in bugünkü yazısını okumanızı tavsiye ediyorum. Din evrenseldir. Politik meselelerde muhakkak değinilmesi gerekir. COVID salgını için şehirlerde uyarılarda bulunan ekiplerin içerisinde imamlar yok mu? TSK’ya alınacak personelin irticacı olması dini teknolojinin önüne koyması demek. Masum kisvesinde terör örgütlerinin konuşlanması demektir.

Türkiye’de Polonya’da da olduğu gibi din önemlidir. Ve gerek sosyolojik gerek politik konularda değerlendirilmesi mümkündür. İstanbul Sözleşmesinden katolik Polonya da çekildi.

Toplumun bu konuya imtina ile yaklaşması gerekiyor. Ne dini siyasete ne de siyaseti dine alet etmemeliyiz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.