Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

KAVİTASTON - BaŞakHaberBaŞakHaber

20 Temmuz 2024 - 18:33

1988 Bakırköy doğumluyum. İstanbul Arel üniversitesi Halkla ilişkiler ve reklâmcılık bölümünden 2011 yılında mezun oldum. Eskişehir anadolu üniversitesi işletme bölümünden 2015 yılında mezun oldum. İstanbul Arel üniversitesi sosyal bilimler enstitüsü hastane ve sağlık kurumları yöneticiliği anabilim dalında yüksek lisans eğitimimi 2017 yılında tamamladım. 2013 yılında 552 saat estetisyenlik eğitimi alarak uzman estetisyen ünvanı aldım. Hastane kalite yönetiminden, insan kaynaklarına kadar 60 adet sertifika eğitimi aldım. Hukuk fakültesi 2. Sınıf öğrencisiyim, halen istanbul arel üniversitesinde psikoloji yüksek lisans eğitimim, istanbul üniversitesi sağlık bilimleri fakültesi çocuk gelişimi bölümündeki eğitimim, arel üniversitesi sağlık bilimleri meslek yüksek okulunda göz sağlığı alanına dair optisyenlik eğitimim, Atatürk üniversitesinde iş sağlığı ve güvenliği eğitimim devam etmektedir. 2009 yılından beri özel hastanelerde estetisyenlikten kurumsal iletişime, insan kaynaklarından özel sağlık sigortalarına hatta kalite yönetimine kadar pek çok alanda görev aldım. Onbir yıldır sağlık sektöründe aktif olarak çalışmaktayım.

Hatice MUTLU

KAVİTASTON

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

KAVİTASTON
Son Güncelleme :

06 Nisan 2021 - 20:12

984 views

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

KARANTİNA DÖNEMİNDE ALINAN KİLOLARIN VERİLME YÖNTEMLERİNDEN BİRİ DE KAVİTASTON (ULTRASONİK İNCELME YÖNTEMİ)

İdeal kiloya ulaşmak herkesin hayalidir. Ancak, bazen ideal kilolara ulaşılsa da bazı bölgelerde yağ birikintileri orantısız bir biçimde kalmaya devam etmektedir. Bu gibi durumlarda kavitasyon çok etkili bir bölgesel incelme yöntemidir.

Kavitasyon, belli bölgelerde biriken yağ dokularının ultrasonik ses dalgaları yöntemiyle parçalanıp, yok edilme yöntemidir. Bu sayede hem belli bir bölgede lokalize bir biçimde biriken yağ dokuları parçalanarak vücuttan atılır, hem de selülit gibi estetiksel anlamda sorun teşkil eden durumlar ortadan kalkmaktadır.

Kavitasyon cerrahi bir yöntem değildir. Yapıldığı takdirde herhangi bir ağrı meydana gelmemektedir. Ancak, kalp pili olanlar, bağışıklık sistemini etkileyici otoimmun hastalığı bulunanlar, diyabet hastaları, vücudunun herhangi bir yerinde pilatin olanlar, yakın tarihte sezaryen yöntemi ile doğum yapan bayanlara, yeni doğum yapmış emziren bayanlara, kanser hastalarına, tümörü olan hastalara, yaşlılığa bağlı kronik rahatsızlığı bulunanlara uygulanmamalıdır.

Kavitasyon yapılacak bölgeye öncelikle jel tatbik edilir, ardından ultrasonik ses dalgası yöntemiyle seans başlar ve ortalama 30-40 dakika sürer. Burada amaç, yüksek frekanslı ses dalgaları kullanarak, yağ hücrelerinin duvarını parçalamak ve vücuttan ter, idrar ve dışkı olarak atmaktır. Kavitasyon yaptıran kişilerin günde mutlaka 2 litre su tüketmesi gerekir. Su içme alışkanlığı olmayanların da mutlaka bu alışkanlığı kazanması gerekmektedir. Kavitasyon, diyet ve egzersizle desteklendiği takdirde yüz güldürücü sonuçlar alınabilmektedir. Liposuction kadar etkili bir yöntem değildir.

İşlem uygulandıktan sonra, kısa süreli baş ağrısı, uygulanan bölgede hafif kızarıklık meydana gelebilir. Bunlar olağan sonuçlardır. Haftada 2 seans olacak şekilde uygulanmalıdır. Düzenli periyotlarla seanslarına devam edenlerde gözle görülür değişimler meydana gelmektedir.

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi