Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

DOSTLARIYLA UĞRAŞANLAR, DÜŞMANLARINI YENEMEZ. - BaŞakHaberBaŞakHaber

19 Mayıs 2024 - 23:05

DOSTLARIYLA UĞRAŞANLAR, DÜŞMANLARINI YENEMEZ.

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

DOSTLARIYLA UĞRAŞANLAR, DÜŞMANLARINI YENEMEZ.
Son Güncelleme :

12 Mayıs 2021 - 1:39

738 views

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

Müslümanların ilk kıblesi ve kutsal mabedi olan Kudüs’ün postallarla kirletildiği, gençlerin sokaklarda vurulduğu, kadınların yerlerde sürüklendiği, insanların evlerine zorla el konulduğu, rahat bir şekilde insanların katledildiği bir ortamda İslam ülkelerinin en çok ihtiyaç duyduğu ve idrak etmesi gereken cümle “dostlarıyla uğraşanlar, düşmanlarını yenemez” olmalıdır. Bu söz Kudüs Fatihi ‘Selahattin Eyyubi’ye aittir. Selahattin Eyyubi,Kudüs’ü nasıl fethettiğini tüm dünyaya tam da bu kilit cümleyle öğretti.

Günümüz müslümanlar çocuklundan yaşlılığına dek İsrail’in zulmünü protesto eder, gösterilere katılır,sosyal medyada ve her mecrada tepkisini gösterir , feryat eder lakin durum hiç de değişmiyor.Aksine İsrail’in yaptığı her atakta Filistin bir adım daha geriye gidiyor, toprak kaybediyor ve göç sebebi ile nüfus kaybına uğruyor.Bir terör devleti olan İsrail son yıllarda özellikle Ramazan Ayı’nda bu tür provokatif eylemler gerçekleştirmektedir. Durum sürekli böyle seyrederken bir yerde yanlış yapıyoruz demektir.

Çözüm ne mi olmalıdır ?

Birkaç gün önce Kudüs’te bir cami imamı minareden göz yaşı ve hıçkırıklarla şöyle dua etti ;

“Camilerimiz yakılıyor, ümmetin şerefi çiğneniyor… Nerede Selahattin? Nerede

Selahattin?”…

İmamı dinleyen cemaat hıçkırıklarla denileni tekrarlayarak semaları ve yerleri titretti. Kudüs halkının başka çaresi kalmadı, islam ülkelerine karşı umudu kalmadı ve tek çare Kudüs Fatihi Selahattin Eyyubi’yi beklemek oldu.

Demek ki tek çözüm ikinci bir  Selahattin Eyyubi’nin ortaya çıkmasıdır. “Dostlarıyla uğraşanlar, düşmanlarını yenemez”  kilit cümlesini ilke edinip, Birbiriyle uğraşan, yozlaşmış tüm Müslüman emirlere, krallara, sultanlara meydan okumalıdır. Selahattin Eyyubi tam da bunu yapmıştı. Müslüman devletleri Kudüs için birleştirmeli ve İslam coğrafyasına nifak sokan “ terör devleti ‘’ortadan kaldırılmalıdır.

Görüyoruz ki, Müslüman devletler Kudüs için yine birleşmeyecek. Birbiriyle uğraşan, satılmış, yozlaşmış Müslüman emirler, krallar, sultanlar, devlet başkanlarından dolayı…

Ama şükürler olsun ki müslüman devletlerden çok müslüman milletler ikinci bir Selahattin Eyyubi  için umut veriyor. Müslüman milletlerin birleşmesi içinde yapılması gereken şey:

Çok çalışmak, büyük fikirler, büyük idealler, büyük projeler, büyük enerji ve diri İslam ruhu…

MUSTAFA YILMAZ
11.05.2021

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi