BaŞakHaber

Milli Mücadele’nin 102.yılı

Milli Mücadele’nin 102.yılı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

Milli Mücadele’nin 102.yılı
105 views
19 Mayıs 2021 - 10:58

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, her yıl 19 Mayıs tarihinde tüm yurtta kutlanır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl biraz buruk kutlanıyor. Corona virüs nedeniyle bu sene de 19 Mayıs evlerde kutlanıyor.

19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkmıştır ve Türk Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün olarak tarihe geçiyor.

ŞEHİTLERİMİZE MİNNETTARIZ

Bizde BaşakHaber.com Ailesi olarak; “Vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.” diliyoruz.

BaşakHaber.com Ailesi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten Seçme Sözler

Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti’ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

Gençler! Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum. (Mustafa Kemal ATATÜRK)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.