BaŞakHaber

İBB Akşemsettin Ortaokulundan e-DİKAB eTwinning projesi

İBB Akşemsettin Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sevda YILMAZ KARAKAŞ rehberliğinde yürütülen e-DİKAB eTwinning projesi EBA’ya 119 dijital içerik sağlayarak bir rekora imza attı.

İBB Akşemsettin Ortaokulundan e-DİKAB eTwinning projesi
253 views
06 Haziran 2021 - 13:32

e-DİKAB eTwinning projesi kapsamında yürütülen çalışmalarda 9 okuldan 119 öğrenci dijital materyaller üreterek pandemi döneminde teknolojiyi etkili ve verimli kullanma fırsatına ulaştı. Projede İBB Akşemsettin Ortaokulu’nun 5.ve 6. sınıflarından toplam 27 öğrenci yer aldı. Öğrenciler katıldıkları çevrimiçi toplantılarda Canva, Wordart, Wheeldecide, Wordwall, LearningApps, LearningSnacks, Pixton, Crosswordlabs uygulamalarını öğrenip içerik ürettiler. Öğrenci içerikleri sınıf düzeylerine göre dijital oyun kitabına dönüştürüldü ve EBA başta olmak üzere çeşitli platformlarda herkesin kullanımına sunuldu.

Projede yer alan öğretmenler çalışma kitapları, dijital oyunlar ve Fabrika ile etkileşimli içerikler hazırladılar. EBA’ya eklenen içerikler moderasyon kontrolünden geçerek tüm Türkiye’de yayınlanarak Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında 48 olan etkileşimli içerik sayısı 167’ye çıkarıldı. Uzaktan eğitimde canlı ders içeriğini zenginleştiren proje aynı zamanda Hibrit öğrenme yöntemi için gerekli dijital becerilerin kazanılmasında da etkili oluyor.

Kaynak: BHA (Başak Haber Ajansı)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.