BaŞakHaber

TEŞEKKÜRLER BAŞAKŞEHİR..

İstanbulda 41 ilçede kan bağışı toplamada en çok bağış ile başakşehir ilçesi 730 ünite kan bağışı ile birinci olmuştur.

TEŞEKKÜRLER BAŞAKŞEHİR..
166 views
18 Haziran 2021 - 1:11

14 Haziran Dünya Kan Bağışçıları Günü sebebi ile ilçemizde 5.Etap Medine Müdafii Fahrettin Paşa Camii meydanında başlatılmış olan, 3 gün boyunca yoğun bir katılım ile gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında toplamda 730 ünite kan bağışı toplanmıştır.

“Senin 15 dakikan başkasının bir ömrü olsun”

Başakşehir kaymakamımız Uğur Turan beyin önderliğinde, Belediye, milli eğitim müdürlüğü, müftülüğümüz ve tüm ilçe idare birimleri, tüm mahalle Muhtarımız, STK temsilcileri ve çok sayıda komşumuzun bağışladığı kan ile Başakşehir ilçesimiz Türkiye rekoru kırdı.

3 günde 730 ünite kan bağışı yapıldı.

Bu rekorda çok büyük emeği olan kıymetli Kızılay personellerinden 1 doktor, 1 kayıt elemanı ve 2 Kan alma personeli ile özverili çalışan Kızılay gönüllüsü herkesten Allah razı olsun.

Kampanya yoğun katılım ve destek olmuştur.

Başakşehir 5.Etap Kızılay’ın düzenlediği Kan bağışı Kampanyasına Başakşehir Kaymakamımız Sn. Uğur Turan, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Ak Parti Başakşehir ilçe başkanı Sabahatdin Kayas, Ak Parti 24,25,26. dönem İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Milli Eğitim müdürü Ahmet Coşkun, Başak Mahallesi Muhtarı Ömer Özkan, Başakşehir Mahallesi Muhtarı Fatih Mehmet Yıldırım, Medine Müdafii Fahrettin Paşa Camii İmam Hatibi ve Bihader Başkanı Kıymetli Enes Hibe hocamız, Çağrı Derneği Başkanı Ali Yeniyurt, Acil-Der Başkanı Menderes Arıcan, Ak Parti Başakşehir Kadın Kolları Yönetimi, Yazarlarımızdan Sadettin Turhan, Dursun Ali Erzincanlı, Ahmet Gülümseyen, Emniyet mensupları, Başakşehir Nurulayn Kuran Kursu öğrencileri ve adını yazamadığımız birçok kişi katılmıştır.

Unutmayalım ki, 730 ünite kan 2196 can demektir.

Kaynak: BHA – (Başak Haber Ajansı)

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.