Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Ücretsiz Güreş Yaz Okulu Programı - BaŞakHaberBaŞakHaber

20 Nisan 2024 - 15:56

Ücretsiz Güreş Yaz Okulu Programı

Gençlik ve Spor Bakanlığı “Gençlik projeleri destek programı” kapsamında Başakşehir Güreş kulübü ile “Lisanslı güreşçi yetiştirme” amacı ile yapılan proje; kulüp yönetimi, sporcu velileri, teknik kadro ve basın mensuplarının katılımı ile birlikte tanıtımı yapıldı.

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Ücretsiz Güreş Yaz Okulu Programı
Son Güncelleme :

09 Ağustos 2021 - 19:55

423 views

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

BAŞAKŞEHİR’de “Lisanslı güreşçi yetiştirme” Okulu Müjdesi

Tanıtım toplantısında Başakşehir güreş kulübü başkanı Fatih Mehmet Yıldırım projenin amaçlarını ve hedeflerini anlattı.

Başkan Yıldırım, “Başakşehir Güreş Derneği Kulübü olarak Başakşehir’de ve Ülkemiz de milli ve manevi değerlerimize bağlı kalarak, başta ata sporumuz güreş ve spor camiası olmak üzere toplumun eğitimi ve gelişimini sağlamak temel amacımızdır.

İlçemizde bulunan gençlerin güreş sporu hakkında bilgi sahibi olması, güreş sporuna aktif olarak katılması, gençlerin spor vesilesiyle maddi ve manevini gelişimine destek olmak temel amaçlarımızdandır. Projemiz ile gençlerin geleneksel sporlarımızdan olan güreşe karşı ilgilerini artıma, milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreye saygılı, bilgi ve özgüven sahibi, etkin, girişimci, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, kendi potansiyellerini tam anlamıyla gerçekleştirebilecekleri imkân ve zemini oluşturmak temel hedefimizdir, dedi.

Projenin Amaçları

Başakşehir Güreş Derneği Kulübü olarak Başakşehir’de ve Ülkemiz de milli ve manevi değerlerimize bağlı kalarak, başta Ata Sporumuz Güreş ve spor camiası olmak üzere toplumun eğitimi ve gelişimini sağlamak temel amacımızdır.

İlçemizde bulunan gençlerin güreş sporu hakkında bilgi sahibi olması, güreş sporuna aktif olarak katılması, gençlerin spor vesilesiyle maddi ve manevini gelişimine destek olmak temel amaçlarımızdandır. Projemiz ile gençlerin geleneksel sporlarımızdan olan güreşe karşı ilgilerini artıma, milli ve manevi değerlerine bağlı, çevreye saygılı, bilgi ve özgüven sahibi, etkin, girişimci, toplumsal aidiyet duygusu yüksek, kendi potansiyellerini tam anlamıyla gerçekleştirebilecekleri imkân ve zemini oluşturmak amaçlanmaktadır.

Projemizin başlıca amaçları;

1. İlçemizdeki gençlerin geleneksel sporlarımızda olan ilgileri artırmak ve bu sporu profesyonel olarak yapmalarını teşvik etmek.

2. Gençlere sporun insan sağlığı üzerine olan etkisini anlatmak ve bu noktada gençlerde bilinç oluşturmak.

3. Gençlerin ahlak ve manevi değerlerin farkına varması ve bunları içselleştirmelerini sağlamak.

4. Gençlerin doğaya ilgilerini artırmak ve çevre bilinci kazanmalarını sağlamak.

5. Şehir dışı gezileri ile kültürel seviyelerini arttırmak ve entelektüel birikimlerine katkı sağlamak.

6. Kişisel gelişimlerini artırarak öz güvenli bireyler olmalarını sağlamak.

7. Gençlerin kitap okuma alışkanlığı kazanmasını sağlamak, nitelikli kitap ve filmler ile buluşturarak gençlerin kişisel ve fikri gelişimlerini desteklemek, düşüncelerini ve fikirlerini aktarma becerilerine ve özgüvenlerinin gelişimine katkıda bulunmak.

Proje Özeti

Proje kapsamında gerçekleştireceğimiz faaliyetler hedef kitle olarak Başakşehir ilçemizdeki 50 erkek gence hizmet edecektir. Başakşehir 10-18 yaş arası 75.000 genç nüfusu ile oldukça genç bir ilçedir. Derneğimiz bu ihtiyaç ve spor bilincinin gerekliliğinden yola çıkarak bu projeyi hazırlamıştır. Bu projemiz ile gençlerimizin geleneksel sporumuz olan güreşi öğrenmeleri sağlanacak ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak faaliyetler gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda faaliyetlerimizi artırmak ve daha fazla gence ulaşmak amacıyla bu projemizi geliştirdik.

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi