BaŞakHaber

BAŞAKŞEHİR’DEN YÜKSELEN NEY SESİ YÜREKLERE İŞLEDİ

Başakşehir Belediyesi, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında imamların farklı yönlerini ön plana çıkaran anlamlı bir çalışma yaptı. Aynı zamanda neyzen olan Başakşehir Tunahan Camii İmam Hatibi Fatih Toygun, “Birçok imam arkadaşım, gerek müzik gerekse sanat alanında faaliyetlerde bulunuyor. Hepimizin yolu sevgi ve mutlulukta birleşiyor” dedi.

BAŞAKŞEHİR’DEN YÜKSELEN NEY SESİ YÜREKLERE İŞLEDİ
115 views
05 Ekim 2021 - 18:26

Başakşehir Belediyesi, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında, Başakşehir Tunahan Camii İmam Hatibi Fatih Toygun ile farkındalık oluşturan bir çalışmaya imza attı. Yıllardır ney üflediğini belirten Başakşehir Tunahan Camii İmam Hatibi Fatih Toygun, ney ile tanışma sürecini anlattı.

“Ney insanı farklı bir dünyaya götürür”

Ney üflemeye ilahiyat fakültesinde öğretim gördüğü dönemde başladığını ifade eden Fatih Toygun, “O dönem birlikte kaldığımız bir arkadaşımın ney üflüyordu. Her üflediğinde yüreğime dokunan bir huzur hissetim. Neyin vermiş olduğu manevi huzuru daha fazla hissetmek için ben de ney üflemeye başladım. İlk olarak arkadaşımdan ders aldım. Ardından işin üstatlarından dönem dönem ders alarak kendimi geliştirmeye başladım.” diye konuştu.

Ney üflemenin verdiği huzurun çok farklı olduğuna işaret eden Toygun, “Ney, üfleyen kişiyi de dinleyen kişiyi de ayrı bir dünyaya götürür” dedi.

Ortak noktamız sevgi

Ney üflediğini duyan yakın çevresinin de ders almak istediğini söyleyen Toygun. “Eğitim verdiğimiz öğrencilerimiz de bulunuyor. Eğitim bir deniz gibidir; ne yürüdükçe, ne de öğrendikçe bitiyor. Sürekli derinleşiyor, sürekli yeni bir yol açılıyor. Sadece ben değil birçok imam arkadaşım, gerek müzik gerekse sanat alanında faaliyetlerde bulunuyor. Hepimizin yolu sevgi ve mutlulukta birleşiyor” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.