BaŞakHaber

ANTON ÇEHOV OYUNU BAŞAKŞEHİRLİ TİYATROSEVERLERLE BULUŞTU

Başakşehir’de kültür sanat sezonu doludizgin sürüyor. Dünyaca ünlü yazar Anton Çehov’un öykü ve oyunlarındaki farklı karakterlerin bir araya getirildiği “Çehov Suare” oyunu, Başakşehirli tiyatroseverlerden tam not aldı.

ANTON ÇEHOV OYUNU BAŞAKŞEHİRLİ TİYATROSEVERLERLE BULUŞTU
42 views
22 Ekim 2021 - 23:40

Başakşehir’de kültür sanat sezonu birbirinden güzel etkinliklerle devam ediyor.  Dünyaca ünlü yazar Anton Çehov’un öykü ve oyunlardaki farklı karakterleri bir araya getiren “Çehov Suare” oyunu, Arka Sahne Tiyatrosu tarafından Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nda sahnelendi.

Sınıfsal ayrıma komedi ile dikkat çekildi

Birbirinden bağımsız görünse de bir yapbozun parçaları gibi birleşerek birbirini tamamlayan altı kısa oyundan oluşan Çehov Suare’de, hayatın her alanında var olan sınıfsal ayrımın bireyler arasındaki iletişimsizliği nasıl gülünç ve içinden çıkılmaz bir hale getirdiği anlatıldı. Oyunda tiyatronun entelektüel üslubu ile bir Çehov okuması yapan Başakşehirli tiyatroseverler, diğer yandan da kahkahalara boğuldu.

Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nda sahnelenen oyunun biletleri, pandemi koşulları göz önünde bulundurularak çevrimiçi ortamda satıldı. İzleyici kapasitesinin yarı yarıya azaltıldığı salonda maske, mesafe ve hijyen kurallarının uygulanmasına özen gösterildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.