BaŞakHaber

Başakşehir Kaymakamı Yenikapı’daki ‘Giresun Tanıtım Günleri’ etkinliği ziyaret etti

Başakşehir Kaymakamı bugün Yenikapı’daki ‘Giresun Tanıtım Günleri’ etkinliği ziyaret etti.

Başakşehir Kaymakamı Yenikapı’daki ‘Giresun Tanıtım Günleri’ etkinliği ziyaret etti
69 views
05 Eylül 2022 - 12:00

İstanbul’da her yıl Giresun Federasyonu tarafından düzenlenen ve bu yılki ana teması ‘Turizm’ olan Giresun Tanıtım Günleri etkinliği 4 eylül pazar gecesi sona erdi.

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu tarafından düzenlenen 15. Giresun Günleri hazırlıkları büyük bir heyecanla yapılıyor. Programla ilgili basın mensuplarını bilgilendiren Giresun Federasyonu Genel Başkanı Muhterem Memiş, yoğun bir katılımla gerçekleştirmeyi planladıkları etkinliğin Giresun Turizmi’ne katkı sağlamasını da hedeflediklerini söyledi. Etkinliğin planladıkları sürprizlerin yanı sıra her yıl birçok yenilikle büyüdüğünü ifade eden Memiş, Giresun toplumunun her kesiminden katılım beklediklerini vurguladı.

ETKİNLİĞİN MOTTOSU: GİRESUN’DA NEFES AL!

1-4 Eylül 2022 tarihlerinde Yenikapı Etkinlik Alanında gerçekleştirilen Giresun Günleri’nin teması turizm olarak belirlendi. Bu kapsamda turizm seyahat acenteleri de etkinliğe davet edilirken, afişlerde ise etkinlik sloganı “Giresun’da Nefes Al” olarak duyuruldu.

Son yıllarda gerçekleştirilen Giresun Tanıtım Günlerinde bir ana tema belirlenmiş ve bu temaya uygun içerikler oluşturulmuştu. 2016 yılında gerçekleşen 10. Giresun Günlerinin ana teması Giresun tarihi ve milli mücadelede rolü olarak belirlenmişti. 11. Giresun Günleri edebiyat temasıyla yapılırken Giresunlu yazarlar bir araya getirilmiş ve bir de sahaf çarşısı kurulmuştu. 12. Giresun Günleri Giresun mutfağı ana temasıyla yapılırken, 13. Giresun Günleri ise Giresun Kalite Tanıtım Günleri sloganı ve fındık ana temasıyla yapılmıştı. 14. Giresun Günlerinde ana tema olan müzik ile ilgili de bir dizi içerik planlanmış, bu kapsamda oluşturulan ve kemençe, davul, zurna ile bağlama figürlerinin yer aldığı tema logosu, afişlere ve davetiyelere yerleştirilmişti. Ayrıca düzenlenen kemençe yarışması büyük heyecana sahne olmuştu.

Başakşehir Kaymakamı Sayın Uğur Turan, eşi Sayın Nihal TURAN, Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sayın Sebahatdin Kayas, Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet MELİK ve belediye meclis üyeleri Canan ÖZBEK, Nurdan Ertuğrul ile birlikte 15.Giresun Tanıtım Günleri etkinliğine katıldılar. Standları tek tek ziyaret ettiler.

Öte yandan 15. Giresun Günleri’nde her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun sahne programları gerçekleştirildi. Etkinliğin ilk günü olan 1 Eylül Perşembe günü başlayan etkinlikler 4 Eylül Pazar gecesi sona erdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.