Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Herşey gerçekten çok kötümü? - BaŞakHaberBaŞakHaber

6 Aralık 2023 - 14:21

Canan İssiyil Kimdir? Sosyolog /Aile Danışmanı/Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi/Eğitim Öğrenci Koçu Arel Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programından sonra İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü bitirmiştir. Biruni Üniversitesi Aile Danışmanlığı Sertifika Programını tamamlayan İssiyil Psikoterapi eğitimlerini sürdürmektedir. Umut ve Temas Odaklı Evlilik Terapisi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikoterapi Kişilik Bozuklukları Psikoterapisi Masal Terapisi Uygulayıcısıdır. SERTİFİKASYON: Enneagram (Mizaca Göre Kişilik Tipleri) Uzmanlığı Bilgi Üniversitesi Icf Onaylı Eğitim Ve Öğrenci Koçluğu MMPI Kişilik Testi Uygulayıcısı Objektif Çocuk Zekâ Değerlendirme Testleri Uygulayıcılığı Yönetim ve Organizasyon Etkili İletişim ve Beden Dili 360 Derece Performans Değerlendirme Eğitimi gibi pek çok sertifikaya sahiptir Canan İssiyil çeşitli kurumlarda seminerler vermiş ve vermeye devam etmektedir. Aile içi çatışmalar ve çözüm yolları, ergen - ebeveyn problemleri, öfke problemleri, zaman yönetimi, iletişim ve motivasyon, öğrenci odaklı ders çalışma yöntemleri, Ennagram (mizaca göre kişilik tipleri) uygulamalarına yönelik iş kariyer eğitim program ve seminerleri gibi pek çok alanda danışmanlık ve eğitim hizmeti vermektedir.

Canan İSSİYIL

Herşey gerçekten çok kötümü?

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Herşey gerçekten çok kötümü?
Son Güncelleme :

06 Kasım 2022 - 21:03

352 views

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Herşey gerçekten çok kötümü? Yoksa sen konfor alanında mı kalmak istiyorsun?

Dünyada herşey  hızla değişirken sen olduğun yerde kalmak istiyor olabilirsin.Sistem seni konfor alanından alıp değişen dünyaya ayak uydurman için ayağa kalkmaya zorluyor olabilir. Bu zamana kadar ki yasayışın alışkanlıkların artık işe yaramıyor. Kendi işin kendi hayatın için alışkanlıklarını bırakıp yeni çözüm yolları bulmak zor gelebilir.

Bak bakalım piyasadan şikayet ederken altında araban, evin, her gün gidebileceğin  bir işin, en önemlisi sağlığın yerinde mi? Bir yerden eksilen varsa dualite gereği tamamlanır Yaradanın adil sistemi diğer taraftan başka bir hediye hazırlamıştır.Elinde ne kadar çok şükredecek şeyin var aslında. Hiç bir şey sıfırı tüketmez.Sen elinde sahip oldukkarını görmek yerine hep daha fazlasına dahada fazlasına gözünü dikiyorsun.Elindekiler yeterli gelmediğinde fazlasını istemen çok normal.Çünkü dünya değişiyor ihtiyaçlar değişiyor.

Dünyanın dönüş hızı rezonansı arttıkça senin frekansın geride kalıyor. Hiç bir şeye yetişemiyorsun. Bu hıza yetişmek eski alışkanlıklarla mümkün olmuyor artık.

Doğru  çözüm arayışının olmaması  seni ilerletmiyor. Ben başka çözüm yolları da denedim olmuyor diyorsan yine dene o gün göremediğin başka seçeneklerin olduğunu fark edeceksin.Beyin çalışma sistemi olarak; yeni nöral bağlantılar kurduğunda yeni bakış açılarıyla yeni yollar bulur.Beynine yeni nöron çarpışmaları için fırsat vermek şuan ki konfor alanından çıkmakla mümkün

Elinden gidenlere odaklanıp hayıflanmak yerine çözüm odaklı başka olanaklara yönelim şart gibi görünüyor

Dünya 2019 dan bu yana farklı bir alana zamana  evrildi.Konfor alanımızın o kadarda konforlu olmadığını gördük

Güneş ve ay tutulmaları sonrası daha  başka bakış açılarına sahip olma  zorunluluğu olacak gibi görünüyor.

Değişim konfor alanından çıkmayı gerektirir.Farkındalık ise başlangıcı ateşlemek için şart. Aşağıdaki bazı sorular farkındalığını artırabilir

Ben bu güne kadarki  yaptıklarımla neye ulaştım sonucu ne oldu? Başka sonuçlara nasıl ulaşabilirim? Hayattan gerçek beklentim ne?

Hızla değişen sisteme nasıl uyumlanabilirim? Korkularım gerçek mi yoksa çevresel inanışların bilgisini mi yaşıyorum? Kendi düşüncelerime ne kadar önem veriyorum? Düşüncelerimi gerçekleştirmek için ne kadar aksiyon alabiliyorum?

Her güne yeni bir başlangıç yeni bir doğumla uyanmak elinde. Var olan sağlığına işine eşine ailene kısaca  sahip olduklarına şükürle seslenmek.Şikayet yerine çözüm odaklı davranmak. Yeni bir hayat ve yeni bir sen için kendinden yeniden doğmak.Her doğum sancılıdır.Acı duyarsın ancak sonucu inanılmaz doyurucu ve mutluluk vericidir.Onca zaman sabrettigin zorluklara sonuçta bir bebek ağlamasıyla kavuşursun.Ağlamak ta kötü bir sonuç olarak görünür oysa bir bebek doğdugunda  ağlamıyorsa korkutucu dur.Yani negatif algılarımız aslında pozitif süreçler barındırıyor olabilir Nerden nasıl baktığın önemli.

Hırs kibir hep bana hep bana diyen zihniyet sana sesleniyorum artık dünya üç yıl on yıl yirmi yıl önceki dünya değil. Sen geride tutunup kaldığında geleceği yanlış kurgulayabilirsin.

Bu günün çözümleri geleceği inşa ettirir hatırla

Bu günü yok sayan geçmişin referansıyla geleceğe bakarsan  umudu  yok edersin. Umut her kapıyı açabilecek bir anahtar onu sakın boş sözlerinle kaybetme.

Potansiyelini ortaya koyarak adım atmaya cesaret et

Geride bıraktıkların öğretmenlerin onlara yapışıp kalırsan çimento dökülmüş ayakların olur ve hareket edemezsin.Ağaç değilsin yerini değiştir.

Acıya tutunduğunda devenin dikeni yerken ağzı kanaya kanaya keyif alması ama sonunda kan kaybından ölmesi gibi.

Hayatı sen keyifli hale getirmeyebilir koskoca dünyayı tek başına değiştirmeyebilirsin.Lakin sen kendi dünyanı şikayetle sabitlemek yerine harekete geçerek degistirebilirsin.Başka bakış açıları başka insanlardan alacağın yeni deneyimlere açık olma halin seni yeni bir gün yeni bir sen olma yolunda  destekleycektir.Kendi dünyanı değiştirmeden koskoca dünya değişsin istiyorsun.Kurban bilincinin konfor alanından çık artık

Hayattaki pek çok nimeti göremiyorsan sükretmiyorsun demektir

Hayatındaki değişimi  patronun arkadaşın şartların değil ancak sen yapabilirsin.Kendi kendini manuple etmeyi bıraktığında tutunduğun ve artık işe yaramayan her halinden çıkmadıkça ne yaradan ne hükümet nede bir başkası seni zengin,mutlu, sağlıklı yapamaz.

Nerde  kalmakta ısrar ediyor direnç gösteriyorsan  onunla sınanmaya devam edersin.Neden başıma hep aynı şeyler geliyor diyorsan yaşantında neyi değiştirmen gerektiği halde hala ısrar ediyorsan oraya bak.

Sen çekirdek dünyanı hücrelerinden değiştirerek başladığında herşeyin değiştiğini göreceksin.Şikayeti bırak harekete geç dua et şükret ve tevekkülle teslimiyette ol.Her ne oluyorsa zaten hayrınadır.

Sosyolog/ Aile Danışmanı Canan issiyil

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi