BaŞakHaber

“AKADEMİSYEN ANNE” BAŞAKŞEHİRLİ EBEVEYNLERLE BULUŞTU

Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi’nin düzenlediği Aile Söyleşileri, “Akademisyen Anne” olarak bilinen Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal’ı ağırladı. Doç. Dr. Kangal, Başakşehirli ebeveynlerle keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

“AKADEMİSYEN ANNE” BAŞAKŞEHİRLİ EBEVEYNLERLE BULUŞTU
121 views
06 Ocak 2023 - 22:52

Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER) tarafından gerçekleştirilen Aile Söyleşileri’nin bu ayki konuğu Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal oldu. “Akademisyen Anne” olarak bilinen Doç. Dr. Kangal, ‘Çocuğumun Beyninde Neler Oluyor?’ başlığıyla düzenlene söyleşide, anne çocuk ilişkisi ve ebeveynlerin çocuklarına karşı tutumlarını ele aldı.

“Kendinizi dizilerle veya Instagram kareleriyle karşılaştırmayın”

Anne olmadan önce çocuk yetiştirme ile ilgili farklı düşüncelerin ve tutumların olduğunu dile getiren Doç. Dr. Saniye Bencik Kangal, “Anne olmadan önce, çocuk yetiştirme ile ilgili bir takım düşüncelerimiz, görüşlerimiz, inançlarımız var. Bunlar doğrultusunda diyoruz ki; asla bağırmayacağım, asla ön yargılı olmayacağım. Lütfen kendinizi, kadınlığınızı, anneliğinizi ve çocuğunuzu ne dizilerle ne de Instagram kareleriyle karşılaştırmayın. Aksi takdirde kendimizi yetersiz, çocuklarımızı da farklı gelişim gösteren çocuklar olarak etiketliyoruz. Gerçekler sizlerin evlerinde yaşananlar, diğerleri vitrin.” diye konuştu

Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’ndeki etkinlikte Başakşehirliler keyifli bir akşam geçirdi. Söyleşi sonunda Doç. Dr. Kangal’a, adına dikilmiş fidan sertifikası takdim edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.