BaŞakHaber

BAŞAKŞEHİR’DE BEŞİNCİ KAPALI PAZAR İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçenin beşinci kapalı pazar alanındaki çalışmaları yerinde inceledi. Mahalle sakinlerine yeni kapalı pazarı anlatan Başkan Kartoğlu, Güvercintepe Kapalı Pazar Yeri ve Katlı Otopark Alanı’nın bölgedeki ticarete önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

BAŞAKŞEHİR’DE BEŞİNCİ KAPALI PAZAR İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI
50 views
21 Ocak 2023 - 22:00

Başakşehir Belediyesi, ilçe sakinlerinin hayatına değer katan yatırımlarını sürdürüyor. Mevsimsel hava koşularından etkilenmeyen, modern mimarisi ve ticaret alanlarıyla göz dolduran kapalı pazarlara bir yenisini daha ekliyor. Başakpazar, Kayaşehir, Pazar Türk ve inşaat çalışmaları devam eden Fenertepe’nin ardından ilçenin beşinci kapalı pazarı Güvercintepe’de yapılıyor.

Başkan Kartoğlu kapalı pazarı anlattı

Güvercintepe Kapalı Pazar Yeri ve Katlı Otopark Alanı’nı ziyaret eden Başkan Kartoğlu, mahalle sakinleriyle sohbet etti. Çalışmalar hakkında Başakşehirlileri bilgilendiren Başkan Kartoğlu, Yağmur ya da kar yağdığında mahalle pazarları genelde kurulmuyor. Ama Başakşehir’imizde böyle bir sorun yok. Kapalı pazarlarımız, modern mimarileri ve konforlarıyla alanında lider konumda bulunuyor. Başakşehir’imizin beşinci kapalı pazarını Güvercintepe’de inşa edeceğiz. Hava koşullarından hiç etkilenmeden, burada gönül rahatlığıyla alışverişinizi yapabileceksiniz.” diye konuştu.

Güvercintepe artı değer kazanacak

Kalıcı çözümler üretmek adına yoğun mesai harcadıklarını belirten Başkan Kartoğlu, yeni kapalı pazarda gıdanın yanı sıra tekstil bölümünün de olacağını söyledi. Güvercintepe’ye artı değer kazandıracaklarının altını çizen Başkan Kartoğlu, “Bir yandan ekonomimizi canlandıracağız, diğer yandan mahallemizdeki hareketliği artıracağız. Bu, Güvercintepe’ye artı değer olarak kazandırılacak. Pazarımızda 573 araçlık otopark alanımız da olacak. Böylece ileride ortaya çıkabilecek muhtemel otopark sorununun da önüne geçmiş olacağız. Yani sorun yaşamadan kalıcı çözüm üreteceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.