BaŞakHaber

BAŞAKŞEHİR’DE “KUMPANYADA CURCUNA”YA BÜYÜK İLGİ

Başakşehir Belediyesi, kültür sanat sezonu etkinlikleriyle göz dolduruyor. “Kumpanyada Curcuna” isimli oyun, şehrin yeni sanat merkezi Şehir Sanat’ta tiyatroseverlerle buluştu. Eski bir İstanbul hikâyesinin anlatıldığı oyunda kahkaha tufanı yaşandı.

BAŞAKŞEHİR’DE “KUMPANYADA CURCUNA”YA BÜYÜK İLGİ
33 views
04 Şubat 2023 - 21:45

Başakşehir Tiyatro Akademisi bünyesinde sahneye taşınan ve usta tiyatrocu Cengiz Küçükayvaz’ın yazıp yönettiği “Kumpanyada Curcuna”, Başakşehirli tiyatroseverlerle bir kez daha buluştu. Yeni bir yaşam merkezine dönüşen Başakşehir Belediyesi’ndeki Şehir Sanat’ta sahnelenen ve eski bir İstanbul hikâyesinin anlatıldığı oyun kahkahalarla izlendi.

Paşası, delisi ve kumpanyası ile kahkaha tufanı

Temaşa-ül Curcuna isimli bir kumpanyada geçen oyunda; Nigar Hanım, konağı yandığı için geceyi sahibi olduğu kumpanyada geçirmek zorunda kalır. Paşa ve oğlu Kıvanç, Gülnihal’i istemek için Nigar Hanım’ın konağına gelmek isterler. Ama Nigar Hanım konakta değil, kumpanyada kalmaktadır. O akşam kumpanyada her zamanki gibi gösteri vardır. Aynı anda hem kız istenecek, hem de Paşa’ya belli etmeden gösteri devam edecektir. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, Nigar’ın belalısı ve alacaklısı Tuzsuz Deli Bekir de gelince olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır. Bütün bu karışıklığı çözmek ise İbiş’e kalır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.