BaŞakHaber

BAHÇEŞEHİR’DEKİ VİYADÜĞÜN %60’I TAMAMLANDI

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Bahçeşehir 1. Kısım ile 2. Kısım mahallerini birbirine bağlayacak viyadükte incelemelerde bulundu. Çalışmaların yüzde 60’ının tamamlandığını belirten Başkan Kartoğlu, “Viyadük hizmete açıldığında birçok avantajı da beraberinde getirecek” dedi.

BAHÇEŞEHİR’DEKİ VİYADÜĞÜN %60’I TAMAMLANDI
210 views
04 Mart 2023 - 22:51

Başakşehir Belediyesi, şehir içi ulaşımını kolaylaştıracak yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Başkan Yasin Kartoğlu, Bahçeşehir 1. Kısım 2081 Sokak ile 2. Kısım Vatan Caddesi’ni birbirini bağlayacak viyadüğün şehir içi ulaşımda zaman ve yakıt tasarrufu sağlayacağına işaret etti. İnşaat sahasında incelemelerde bulunan Başkan Kartoğlu, daha güvenli, konforlu ve hızlı ulaşım için Başakşehir’in dört bir yanında yol bakım ve yapım çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

“İki ayağı tamamlandı”

Viyadüğün ulaşımda avantajları da beraberinde getireceğinin altını çizen Başkan Kartoğlu, “Viyadük projemizde önemli bir yol katettik. Beş ayaktan oluşan viyadüğümüzün iki ayağında çalışmalarımızı tamamladık. Üçüncü ayağında ise sona yaklaşmış durumdayız. Diğer ayakların temel beton döküm ve temel hazırlama işlemleri üzerinde çalışıyoruz. Yüzde 60 oranında tamamladığımız viyadüğümüzü kısa süre içerisinde hizmete açmak için yoğun mesai harcıyoruz.” dedi.

Avantajları beraberinde getiriyor

Yeni viyadüğün Başakşehir’e değer katacak bir proje olduğunu belirten Başkan Kartoğlu, “Bisiklet yolunun da yer alacağı viyadük, iki gidiş ve iki geliş olmak üzere dört şeritli olacak. 21 metre genişliğe ve 150 metre uzunluğa sahip viyadük; Boğazköy, Hoşdere ve Deliklikaya bölgelerine ulaşımda yakıt ve zaman tasarrufu sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.