BaŞakHaber

BAŞKAN KARTOĞLU: “BİNA RİSK ANALİZİNİ MUTLAKA YAPTIRIN”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Gençlik yatırımlarından spor faaliyetlerine, kentsel yenilemeden deprem hazırlıklarına kadar birçok başlıkta soruları yanıtlayan Başkan Kartoğlu, “2000 yılından önce yapılmış ve mühendislik hizmeti almamış yapılarınızın risk analizini belediyemize başvurarak yaptırabilirsiniz” dedi.

BAŞKAN KARTOĞLU: “BİNA RİSK ANALİZİNİ MUTLAKA YAPTIRIN”
33 views
09 Mart 2023 - 21:33

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçedeki okulları tek tek gezerek gençlerle bir araya gelmeye devam ediyor. Öğrencilerin sorularını yanıtlayan ve tavsiyelerde bulunan Başkan Kartoğlu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu Lisesi’nde büyük ilgiyle karşılandı. Başkan Kartoğlu, hayata geçirdikleri projeler hakkında gençleri bilgilendirdi.

“Başakşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nı açıyoruz”

Başakşehirli gençlerin her zaman bir adım önde olmaları için projeler ürettiklerini ifade eden Başkan Kartoğlu, “Kendinizi geliştirmek ve artı birlerinizi artırmak için harika imkânlarınız var. Okulunuzun hemen yanı başına Başakşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nı yapıyoruz. Yakında açacağımız merkez yüzme havuzundan fitness alanına kadar dolu dolu olacak. Bunun gibi birçok örneği ilçemizin her mahallesinde bulmanız ve kullanmanız mümkün.” diye konuştu.

“Bina risk analizini mutlaka yaptırın”

Başakşehir Belediyesi olarak İstanbul’da beklenen depreme karşı ilçedeki binaların risk haritasını hazırladıklarını belirten Başkan Kartoğlu, “Eğer binalarımız riskliyse mutlaka yenilemeliyiz. 2000 yılından önce yapılmış ve mühendislik hizmeti almamış yapılarınızın risk analizini belediyemize başvurarak yaptırabilirsiniz. Bu gerçekten önemli bir konu ve asla ihmale edilmemelidir. Binalarımız ne kadar dayanıklı olursa, deprem ve doğal afetlere karşı o kadar hazırlıklı olmuş oluruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.