BaŞakHaber

BAŞAKŞEHİR’DE SALİHA ERDİM’E YOĞUN İLGİ

Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi’nin düzenlediği Aile Söyleşileri’ne yazar Saliha Erdim Konuk oldu. Sosyal hayat ve aile bağlarının konuşulduğu söyleşiye Başakşehirliler yoğun ilgi gösterdi.

BAŞAKŞEHİR’DE SALİHA ERDİM’E YOĞUN İLGİ
35 views
10 Mart 2023 - 22:44

Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER)’in Aile Söyleşileri’nde yazar Saliha Erdim, Başakşehirlilerle bir araya geldi. Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen söyleşide Erdim, “Allah ile kul ilişkisini nasıl anlamalıyız?” başlığı altında Başakşehirlilere tavsiyelerde bulundu.

“İnsana değer vermeliyiz”

Yaşanılan her olaydan ders çıkarılması gerektiğinin altını çizen Erdim, “Geçen ay ülkemizi yasa boğan bir depremle karşılaştık. Malın, mülkün hiçbir öneminin olmadığını bir kez daha görmüş olduk. Var olan her şeyimiz bir anda yok olabiliyor. Bu nedenle kıyafetimize, arabamıza, evimize ya da işyerimize bir anlam yüklememeliyiz. Asıl anlamı ailemize ve sevdiklerimize yüklemeliyiz.” diye konuştu.

Allah’ın herkese farklı özellikler verdiğini belirten Erdim, “İçimizde paha biçilemeyen madenler bulunuyor. Bunları keşfetmeli, bunun kıymetini bilmeli ve hayatımıza öyle devam etmeliyiz. İnsana değer vermeli ve insanı kıymetlendirecek hareketlerde bulunmalıyız.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.