BaŞakHaber

DERYA PERVANOĞLU İLE HAFTANIN ŞİFASI EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Başakşehir Belediyesi Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER) tarafından gerçekleştirilen Derya Pervanoğlu ile Haftanın Şifası, sertifika programı ile sona erdi. Manevi değerler eğitmeni Derya Pervanoğlu, günümüzde bireylerin klasik ve modern eğitimin bir arada verilmesine ihtiyaç duyduğunu söyledi.

DERYA PERVANOĞLU İLE HAFTANIN ŞİFASI EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI
22 views
14 Mart 2023 - 22:10

Geçen ekim ayında başlayan ve 20 hafta süren Derya Pervanoğlu ile Haftanın Şifası eğitimleri, Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde düzenlenen final programı ile sona erdi. Manevi değerler eğitmeni Derya Pervanoğlu’nun anlatımlarının yanı sıra merak edilen konuların ele alındığı eğitimlerde, Başakşehirli kadınlara birey, çevre ve toplum özelinde manevi eğitimler verildi. İlgiyle takip edilen eğitimlerin sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.

“Değerlerimiz üzerinden şifalanmaya başladık”

Eğitimlerde her hafta farklı konularda değerler ve değmezleri konuştuklarını dile getiren Derya Pervanoğlu, “20 haftalık eğitimimizde öncelikle bireyliğimizi geliştirmek üzere değerlerimiz üzerinden şifalanmaya başladık. Değerlerimiz ve değmezlerimiz üzerinden konuştuk. Duygularımız, düşüncelerimiz ve davranışlarımızı ne kadar bir araya getirebileceğimizi gördük.” diye konuştu.

“İnsanlar klasik ve modern eğitimin karmasına aç”

Eğitimlerde önemli tespitler de yaptığına işaret eden Pervanoğlu, “Eğitimleri verirken hissettiğim, insanların klasik ve modernin birbirinden bağımsız görülerek eğitime tabi tutulduğu oldu. İnsanlık olarak ya geçmişi ya da moderniteyi idealize ediyoruz. İkisini bir araya getirerek ortaya bir eğitim koyduğumuzda, insanların aslında ne kadar buna aç olduğunu fark ettim. Buna biraz katkım olduğunu düşünerek çok mutlu oldum.” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.