BaŞakHaber

BAŞAKŞEHİR KENTSEL YENİLEME İLE YENİLENİYOR

Başakşehir Belediyesi, kentsel yenilemede hız kesmiyor. Şahintepe Mahallesi’nde yeni bir kentsel yenileme projesine daha başladıklarını duyuran Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Vatandaşlarımız ister bireysel, ister ada bazlı inşaatlarını yapabilmeleri için tüm süreçleri işletiyoruz.” dedi.

BAŞAKŞEHİR KENTSEL YENİLEME İLE YENİLENİYOR
33 views
22 Temmuz 2023 - 19:27

Başakşehir Belediyesi, kentsel yenileme çalışmalarıyla Türkiye’ye rol model olmaya devam ediyor. Güvercintepe, Şahintepe ve Ziya Gökalp mahallelerindeki kentsel yenileme projeleriyle modern ve depreme dayanıklı konutlar üretiliyor. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Şahintepe Mahallesi’nde temeli atılan ve yapımı hızla devam eden yeni kentsel yenileme projesini yerinde inceledi.

“Kalıcı çözümler üretiyoruz”

Başakşehir genelindeki kentsel yenileme çalışmalarının hızla devam ettiğini ifade eden Başkan Kartoğlu, “Şehrimizin yaşam kalitesini yükseltmek, deprem ve doğal afetlere karşı daha dayanıklı konutlar üretmek adına kentsel yenilemeye çok önem veriyoruz. Yola çıktığımız ilk gün bu konuda kalıcı çözümler üreteceğimizi söyledik. Hamdolsun, yolumuzdan dönmedik. Başakşehir’imizin birçok lokasyonunda çalışmalara başladık. Güvercintepe, Ziya Gökalp ve Şahintepe’de büyük bir gayretle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.

“Başakşehir’in vizyonunu yansıtacak”

Şahintepe Mahallesi’nde yapımına başlanan kentsel yenileme projelerinin ardından ada bazlı çalışmalara hız verdiklerini belirten Başkan Kartoğlu, “Hak sahibi komşularımızla birlikte plan ve projelerimizi titizlikle hazırladık. Yeni etap konutlarımız aynı zamanda Başakşehir’imizin güzelliğini, sosyal donatı alanlarını ve vizyonunu da yansıtacak.” dedi.

Riskli bina stokunda hedef sıfır

Kentsel yenileme çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Kartoğlu, “Vatandaşlarımız ister bireysel, ister ada bazlı inşaatlarını yapabilmeleri için tüm süreçleri işletiyoruz. Deprem riskini biliyoruz. El birliği ile binalarımızı yenilemek için var gücümüzle çalışıyoruz. 2009 yılında yüzde 50 olan riskli bina stokunu kentsel yenileme çalışmalarıyla yüzde 13’e indirdik. 5 yıl içinde bu rakamı sıfıra düşürme hedefimize adım adım yaklaşıyoruz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.