BaŞakHaber

BAŞAKŞEHİR’E BİR KREŞ VE ÇOK AMAÇLI ALANLAR DAHA KAZANDIRILDI

Başakşehir Belediyesi, ilçe genelindeki kreş ve çok amaçlı alanları sayılarını her geçen gün artırıyor. Kayabaşı Mahallesi’ndeki Mehmet Şükrü Paşa Camii’nin yanına yapılan 4-6 yaş kreş ve lojman, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu tarafından hizmete açıldı.

BAŞAKŞEHİR’E BİR KREŞ VE ÇOK AMAÇLI ALANLAR DAHA KAZANDIRILDI
39 views
18 Ağustos 2023 - 22:17

Başakşehir Belediyesi, yeni yatırımlarla ilçe sakinlerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Kayabaşı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Mehmet Şükrü Paşa Camii 4-6 Yaş Kreş ve çok amalı alanları, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve Başakşehirlilerin katılımıyla açıldı. İçerisinde yemekhane, mutfak ve etkinlik sınıfının da yer aldığı merkez, Başakşehirli çocukların yeni buluşma noktası olacak.

Başakşehirlinin ihtiyacına kalıcı çözüm

Hizmete alım töreninde konuşan Başkan Yasin Kartoğlu, “Başakşehir’imizde komşularımızın ihtiyaçlarına yönelik kalıcı çözümler üretmeye devam ediyoruz. Şehirlerimizin ruhu, milletimizin manevi bakımdan kalbi ve güven yuvası olan camilerimizin çevresine kreş ve lojmanlar inşa ediyoruz.” dedi.

Kreş ve çok amaçlı alanları

Mehmet Şükrü Paşa Camii’nin hemen yanında inşa edilen merkezin iki katlı olduğunu belirten Başkan Kartoğlu, “Binamızın alt katında eğitim merkezimiz bulunuyor. Bu merkezi 4-6 yaş arası çocuklarımızın eğitim alacağı şekilde hazırladık. Çocuklarımız burada arkadaşlık bağlarını güçlendirip, günlerini çok daha verimli bir şekilde geçirecek.” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.