BaŞakHaber

BAŞAKŞEHİR YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIR

Başakşehir Belediyesi, 2023 – 2024 eğitim öğretim yılı öncesinde ilçe genelindeki tüm hazırlıkları tamamladı. Eğitimin başkenti Başakşehir’de, bu eğitim öğretim yılında da Türkiye Yüzyıl’ına damga vuracak Başakşehirli öğrenciler için kültür yaşam merkezleri ve gençlik merkezinde ücretsiz eğitimler devam edecek.

BAŞAKŞEHİR YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIR
21 views
09 Eylül 2023 - 22:05

Başakşehir Belediyesi, 2023 – 2024 eğitim öğretim yılı öncesinde ilçenin dört bir yanındaki okullarda hazırlıklarını tamamladı. İlçedeki ilkokul, ortaokul ve liselerin tamamında temizlik, bakım ve onarım çalışmaları yapıldı. Okullar öğrencilerin yeni eğitim dönemine hazır hale getirildi.

Okulların bakım ve onarımı tamamlandı

Başakşehirli öğrencilerin daha kaliteli bir ortamda eğitimlerini sürdürmeleri adına ilkokul, ortaokul ve liselerin tamamında temizlik, bakım ve onarım çalışmaları yapıldı. Ayrıca Başakşehir Belediyesi tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine kırtasiye desteği de sağlanacak.

Eğitime destek, geleceğe destek

Eğitim öğretim yılı boyunca Başakşehirli öğrencilerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla kültür yaşam merkezleri ve gençlik merkezinde eğitimler verilecek. İlçe genelindeki 10 bilgievi ve gençlik merkezinde 7-14 yaş arası ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik kurslar düzenlenecek. Kültür yaşam merkezlerinde lise öğrencilerine yönelik üniversite hazırlık kursları da devam edecek.

Eğitmenler eşliğinde etüt yapma imkânı sağlanacak gençlere üniversite hayallerine ulaşma noktasında yol gösterilecek. Konservatuvarların yetenek sınavlarına hazırlanan üniversite adaylarına ise müzik, tiyatro ile görsel sanatlar eğitimleri verilecek. Ücretsiz kurslar ile hem ailelerin ekonomisine katkı sağlanacak, hem de çocuk ve gençlerin eğitimine destek olunacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.