Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Seçime 5 ay kala İBB ve Spor İstanbul!. - BaŞakHaberBaŞakHaber

20 Temmuz 2024 - 18:13

1969 yılında Bayburt’ta doğdu. İlköğretim ve Liseyi Bayburt’ta okudu.1994-1998 Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu / Spor Yönetimini bitirdi. 2004 -2005-Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) / Yüksek Lisans Özel Öğrencisi.2016-2018-Gelişim Üniversitesi BESYO /Spor Yöneticiliği Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 2000-2002 Bağcılar Ensar Koleji Beden Eğitimi Öğretmenliği.2002-2005 Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Uzmanı /ANKARA.2005-2008 İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü-Spor Uzmanı.2008-2011 İBB Spor Etkinlikleri A.Ş.- Spor Tesisi Müdürlüğü. 2014-2018 İBB Spor İstanbul Engelliler Koordinatörü. Gazetecilik ve Televizyon tecrübeleri: 1993-1995 Foto-Maç Muhabirlik.1995-1997 Bakırköy Postası Dergisi (Spor Sorumlusu) 1995-1997 Fanatik Gazetesi-Anadolu Ajansı (Fahri Muhabirlik). Akit-Anadolu’da Vakit Gazetelerinde Köşe Yazarlığı 1997- Devam Ediyor. İstanbul Büyükşehir Beledisi WEB TV’de Spor Muhabirliği ve 2012 Avrupa Spor Başkenti Program Yapımcılığı. Akit TV’de ‘Spor Sohbetleri’ Program Yapımcı ve Sunuculuğu. Birçok spor branşında hakemlik ve antrenörlük belgesi sahibidir.

Ahmet GÜLÜMSEYEN

Seçime 5 ay kala İBB ve Spor İstanbul!.

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Seçime 5 ay kala İBB ve Spor İstanbul!.
Son Güncelleme :

15 Eylül 2023 - 22:31

93 views

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

Belediye seçimleri 2024 Mart ayında yapılacak. Yerel yönetim kaynaklı İstanbul örneğinde halkı, dolayısıyla bizleri rahatsız eden sıkıntılara şahit oldukça, yazmaktan duramıyoruz; Açılmayan hastane yolları, kapatılan metro istasyonları, yanan yolcu otobüsleri, havuzlardaki boğulma vakaları, daha neler neler! 

Yanan ‘yürüyen merdivene’ bile gördüyse bu tarihi şehir, yeni bir güne hangi ‘sıkıntıyla’ karşılaşacağının kaygısını yaşıyorsa vatandaş, varın gerisini siz düşünün. İstanbullulara yaşatılan tüm bu ‘rezaletlerin’ altında İstanbul Büyükşehir Belediye’nin (İBB) mevcut başkanı Ekrem İmamoğlu ve yönetiminin imzası var. 

Çalışma, uzmanlık alanımız spor olduğu için, Genel Müdürlüğünü İ.Renay Onur’un yaptığı İBB’nin iştirak şirketinde neler olduğunu hatırlatmakta yarar görüyoruz… 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR ‘CEPTEN’ YİYOR

Zirveye ulaşmak kadar, zirvede kalmak iş becerisi, hüner ve maharet ister. Spor okulları, spor organizasyonları, spor tesisleri olarak dünyanın sayılı markasısınız. Geride bırakılan dört yıllık zaman diliminde bir bir tükeniyorsunuz. Kamu yararı için kurulmuş ve masrafları yine devlet kaynaklarından desteklenen şirket, yönetim ‘beceriksizliğine’ bağlı olarak, bir zafiyet yaşıyor. 

Devlet malının ‘savurganlığı’, tüm İstanbulluları ‘mağduriyet’ olarak yansıyor. Haziran 2019 seçimleri sonrası İBB Spor İstanbul’da yaşanan ‘rezaletleri’ biz yazmaktan, şirket yöneticileri ise İstanbullulara bu ‘zafiyeti’ yaşatmaktan usanmadı. 

Millet ittifakı seçmeninin göreve getirdiği CHP’li Ekrem İmamoğlu ve onun çalışma ekibi, ‘İstanbul cepten yiyor’ çarkını, her güne yeni bir proje yerine, her güne ‘rezalet’ şeklinde döndürmeye-işletmeye devam ediyor… 

SORU ÖNERGELERİ ‘CEVAPSIZ’ KALIYOR

Her güne bir yenilik yerine, her güne bir ‘sorun’ yönetim anlayışı içinde kurtulmayı bekleyen İstanbul, bunun ceremesini ise İstanbullular çekiyor. Bu haksızlık değil mi? 

Bu haksızlık elbette ki sorgunmalı ki, İstanbullunun spor yapma hakkı daha fazla ‘gasp’ edilmesin. İşte o soruyu İBB AK Parti Meclis Grubu Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Onur Uygun Beyefendi, daha fazla dayanamamış, bizzat İBB Meclis Kürsüsünden sorma gereği duymuş: (https://www.youtube.com/watch?v=IXMOsu-Bj0k ). 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanlığına, şeklinde başlayan konuşmasının giriş bölümünde kaygı verici süreci şöyle ifade ediyor; “Yaklaşık 4 yıldırdır İstanbulumuzu her alanda geriye götüren bütün kazanımlarını bir bir yok eden Sayın Ekrem İmamoğlu Yönetimi, Sadece İBB’nin değil dünyanın sayılı spor şirketi Spor İstabul’u da kendisi gibi liyakatten yoksun idareciler vasıtasıyla, her gün biraz daha geriye götürmeye devam etmektedir

Spor İstanbul’da işçi düşmanı bir yönetim sergilenmesi sonucunda, alanında uzman birçok çalışan, siyasi emeller uğruna işlerinden atılmış, birçok çalışan uğradığı mobing nedeniyle istifa etmiş, hatta yeni dönemde işe başlayanların birçoğu da kurumdan ayrılmıştır.”

 Soru önergesinde, 1- Havuzların kirliliğine bağlı yaşanabilecek hijyen sorunu 2- Havuzda boğulma hadisesi 3- Çalışan personele ödenen ücretlerdeki eşitsizlik 4- Çalışma saatlerinin düzensizliği (Saat 23’te paydos eden personelin, ertesi gün 06;15’te işe gelmesi) 5– 4 yıl içinde kaç personelin işine son verildi, kaç personele mobbing uygulandığı… (Yer sıkıntımız olduğu için ‘soru önergesinde yer alan diğer maddeleri yazamadık.)  Ne gariptir ki Sayın Onur Uygun’un 11 Temmuz 2023’te İBB Meclisinde sorulan bu sorulara bugün olmuş (14 Eylül 2023) halen cevap alınamamış. Bunun üzerine, Spor İstanbul Şirketinde cereyan eden yeni sorunları da ekleyerek, bu soru önergesini güncelleyerek İBB Meclis Başkanlığın sunmak durumunda kalınmış.  Bırakın spor adına yeni bir tesis-organizasyon yapmayı, kendilerine yöneltilen soru önergesine cevap vermekten aciz, İBB’nin başında Ekrem İmamoğlu ve ekibi var. O nedenle Mart 2024 seçimleri büyük önem taşıyor. O nedenle, 2019 Haziran ayı seçimlerinden bugüne, her defasında ‘helallik’ talebimizi yenileyelim;Hakkını helal İstanbul, seni kimler yönetiyor…

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi