Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Başakşehirde İsraili Boykot Eylemi - BaŞakHaberBaŞakHaber

15 Haziran 2024 - 04:17

Başakşehirde İsraili Boykot Eylemi

Bugün Başakşehirde Duyarlı bir grup Aktivistler ve halk, 1. etapta 4 noktada, İsrail mallarını ve destekleyicilerini Boykot eylemi gerçekleştirildi.

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Başakşehirde İsraili Boykot Eylemi
Son Güncelleme :

11 Mayıs 2024 - 22:05

96 views

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

Bugün Başakşehirde 4 noktada Genç Aktivistler Grubu ve Önce İnsan Derneği eşliğinde, İsrail mallarını ve destekleyicilerini Tekbirler ve sloganlar eşliğinde Boykot eylemi düzenlendi.

Genç Aktivistler grubu adına Mislina Nur Badem, Önce İnsan Dernek adına Nuray Canan Songür konuşma gerçekleştirdiler. Bölgede yoğun polis ekipleri vardı. Boykot esnasında bölgeden geçen vatandaşlara boykot listesi içeren broşürler dağıtıldı. Boykot bitiminde katılımcılar sessizce dağıldılar.

Bugün 4 noktada olan basın açıklaması ise şöyledir;

Bugün 11 mayıs cumartesi

Siyonist İsrail’in Gazze’ye saldırdığı 218 gün geride kaldı 34 bin 844 Filistinli vahşice katledildi!
7 ekimden bu yana süre gelen zulme sabrımız tahammülümüz kalmadı. İsrail, 1.5 milyon kişinin sığındığı Refah’ta 50’den fazla yeri havadan bombaladı.
brani yayın organlardında 5 ay önce gündeme gelen rafaha yönelik saldırı planlanlaması gerçekleştirildi.
Filistin’in tek nefes borusu olan Rafah’ta 1 milyon Filistinli kuşatıldı. Mısır anlaşması ihlal edildi.
İsrail’in rafaha saldırmasındaki sebep Gazze’yi hem kuzeyden hem güneyden sıkıştırmak bu sayede Hamas’a siyasi baskı kurup istediğini yaptırma konusunda daha yetkin hâle gelecekler.

Carrefour SA küresel boykot eylemi basın metni

Carrefour geçen yıl İsrail’e büyük yatırımlar yaparak 150 den fazla mağaza açtı.
Geçtiğimiz aylarda Carrefour’un Tel Aviv’deki şubesini ziyaret eden Netanyahu: “İlk uluslararası tüketici zincirinin İsrail’e girişi İsrail vatandaşları için harika bir haber” demiştir.

Carrefour son dönemlerde de İsrail ordusuna ücretsiz bakım ürünleri yardımı yaparak onlara desteklerini açıkladı.

Filistin’de, işgal ve katliam devam ederken, Carrefour’un paketlerinin üzerinde “Güneyin çocukları, ellerinizi güçlendiriyoruz” şeklinde bir mesaj verdi. Farklı zamanlarda yayınlanan görüntülerde; insanlar İsrail ordusuna yardımları için teşekkür ediyorlar. Ayrıca Sosyal medya hesabından gıda yardımının yapıldığı anları paylaşan marka, “Carrefour şubesi askerlere binlerce kişisel sevkiyat bağışladı ve bu daha başlangıç. Carrefour çalışanları ve milli gayeye ortak olan gönüllü vatandaşlarımız ile askerlere özel paket hazırlamak ile gurur duyuyoruz” notuyla İsrail ordusuna kumanya göndermesi, katliam destekçilerinin gerçek yüzünü gözler önüne serdi.

Dominos basın açıklaması

Domino’s Pizza bir Amerikan şirketidir.
Şirketin İsrail’de 100’den fazla şubesi bulunmaktadır.
Dominos’un CEO’su Richard Allison, İsrail’de doğmuştur. Domino’s Pizza, İsrail’in Gazze’ye saldırısı sırasında işgal ordusuna birçok yemek bağışı yaparak açıktan desteğini göstermiştir. Domino’s İsrail ’in sosyal medya hesaplarında açık bir şekilde İsrail’i desteklediği, ordu propagandası yaptığı ve orduya ayni yardım yaptığı görülmektedir.
İsrail ordusuna doğrudan ayni destek sağlamak Domino’s Pizza’yı boykot ürünü yapmaktadır.

KFC basın açıklaması

Kfc restoran zinciri yaptıkları resmi açıklamada, “Askerlere ve ailelerine destek olmak için buradayız. Bu zor zamanlarda onlara bir nebze de olsa moral vermek istiyoruz” ifadeleri kullanıldı.
Ayrıca İsrail’in Gazze bombardımanında askerlere ücretsiz yemek sağlayarak desteğini bildirmiştir.

BURGER KING basın açıklaması

Ekim 2023’te Burger King işgalci siyonist rejim’in Instagram hesabında işgalci ordunun askerlerine ücretsiz yiyecek ve içecek aldıklarını gösteren gönderiler ile beraber “kahramanlarımızı destekliyoruz” sloganını paylaştı.

Ayrıca, sosyal medya platformu Instagram’daki profil renklerini İşgalci siyonist rejimin bayrağının renkleri olan mavi ve beyaza dönüştürerek İsrail’e desteğini açıkça gösterdi.
Gazze’de çocuk, kadın, yaşlı demeden savaş hukukunu gözetmeyerek saldırılarına devam eden İsrail’i destekleyen markalara Müslümanlar başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde vicdanlı insanlar tarafından boykot kampanyaları başlatıldı.

Zira utanıyoruz tüm duygularımızdan

Üzülmekten utanır vaziyetteyiz acılar fersah fersah yankılara dönüşürken sesi kısılmış imdatlara fener olamamış üzüntüler utanmasın mı her geçen gün binlerce masum çocuk toprağa gömülürken üzülmenin yeteri ve yeri olacak mı ?

Acımaktan utanıyoruz çünkü acımak
Yavrusunun ölüsüyle güne başlayan anneyi güneş bir daha ne kadar ısıtacaksa o kadar aciz öylesine hadsiz..

Başımıza gelir mi kaygıları nasılda bencil ve kifayetsiz

Umutsuzluktan bahsediyoruz ya bazen sıcak evimizde özgür ülkemizde güvenli bölge diye gittikleri Rafah kuşatılırken yaşama tutunan şarkı söyleyerek terör örgütüne cevap veren kardeşlerimizin kahramanlığında eziliriz..

Korku ve endişemiz mermiye kafa tutarcasına kendini yola atan annenin cesaretinde yenilir.

Merhamet öfkeyle yer değiştiriyor sürekli oysa gazzelilerin tüm acılarına söyledikleri tek bir sözleri var.

Eylem sırasında Tekbirler ve “Müslüman uyuma Gazze ölüyor, Ceasfire now, Zulüm bitene kadar boykota devam, Siyonist katiller hesap verecek, Müslüman helal ye haramdan kaçın, Yediğin her lokmada bebek kanı var, İçtiğin her damlada bebek kanı var, İşbirlikçi zalime finansör olma, Bebek Katillerine finansör olma, Kudüs bizimdir bizim kalacak, Nehirden denize özgür Filistin, La galibe illallah, Allah’tan başka galip yoktur” sloganları atıldı.

Bölgeden geçen vatandaşlara boykot listesi içeren broşür dağıtıldı. Farklı farklı noktalarda çok yoğun polis ekipleri vardı. Boykot sonrası katılımcılar dağıldı.

Kaynak: BHA (Başak Haber Ajansı)

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi