Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Filistin İçin Resmet Finali Başakşehirde - BaŞakHaberBaŞakHaber

20 Temmuz 2024 - 19:44

Filistin İçin Resmet Finali Başakşehirde

Ve beklenen gün geldi! Filistin için resmettik, Gazze için bir araya geliyoruz! Genç Aktivistler, Nisan ayında başlattığı “Filistin İçin Resmet” resim atölyelerinin finalini büyük bir programla taçlandıracaktır.

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Filistin İçin Resmet Finali Başakşehirde
Son Güncelleme :

04 Haziran 2024 - 21:34

126 views

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı

Genç Aktivistlerin Nisan ayında başlattıkları “Filistin İçin Resmet” resim atölyelerinde gönüllü gençlerin ve ressamların çizdikleri resimler müzayedeye çıkıyor.

Başakşehir STK Platformunun desteği ve Başakşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 8 Haziran Cumartesi günü Saat 21.00’de Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde sergiye çıkacak olan resimlerden elde edilecek gelir, Mavi Marmara Özgürlük ve Dayanışma Derneği aracılığıyla, ağır saldırı altında olan Gazze’ye gönderilecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Genç Aktivistler’in kurucusu Mislina Nur Badem, “Şuan tarihin en şiddetli ve en insanlık dışı saldırılarına maruz kalan Gazze için, insanlık olarak din dil ırk ayrımı olmaksızın hepimiz vebal altındayız. Hergün gözlerimizin önünde binlerce insan, çocuk kadın bebek demeden katlediliyor. Yerlerinden edilen ve güvenli bölge denilen çadırlara sığınan insanların orada da üzerine bombalar yağdırılıyor ve yakılıyor. Gazze’nin tek nefes aldığı insani yardım kapısı olan Rafah günlerdir vuruluyor. Yaralıları taşıyan ambulanslar siyonist israil askerleri tarafından durdurulup, hastanelere ulaşımları engelleniyor. Bu kadar zalim bir düşman ile karşı karşıyayız.

Her geçen gün, zulümleri artarak devam eden bu katiller sürüsünü iyi tanımak, bu zulmü durduruncaya kadar elimizden geleni yapmak ve Gazze’yi her daim her vesile ile gündemde tutmak zorundayız. Bizde gençler olarak bu mücadelede var olmak adına Nisan Ayı’nda Abdülbaki Kömür ve bazı resim hocalarımızın danışmanlıklarında başladığımız yeni projemiz “Filistin İçin Resmet” ile gönüllülerimiz ve ressamlarımızla, Gazze, Filistin ve Kudüs temalı çizdiğimiz resimleri, hem orada yaşananları unutmamaya, hemde projeden elde etiğimiz gelir ile kardeşlerimize bir nefes olmaya vesile kıldık. Programımıza teveccüh eden birbirinden değerli katılımcılarımıza, heyecanımıza ortak olan ve projemize destek veren, Başakşehir STK Platformuna, GAZZE NOW’daki abilerimize ve herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

Programa Sanat, Siyaset, Sinema dünyasının tanınmış birçok önemli ismi katılım sağlayacak. Katılımcıların Bazıları ;

Sanatçılar ;
Abdülbaki̇ Kömür
Mustafa Demi̇rci̇
Fethullah Badem
Bi̇lal Göregen
Ömer Çeli̇k
Abdullah Taşkıran
Grup Genç
Grup Yürüyüş (M. Ali̇ Aslan )
Grup Kıyam
Dursun Ali Erzincanlı

Oyuncular ;
Burak Haktanır
Celal Al
Nuray Albamya İnce

Yazarlar ;
Sevda Türküsev
Mi̇ne İzgi̇
Selvi̇gül Kandoğmuş Şahi̇n
Dr. Ömer Korkmaz
Abdurrahman Uzun

Hocalar ;
Prof. Dr. Mustafa Karataş
Mehmet Talu Hoca
Hafız Ni̇yazi̇ Çapar

Konuşmacılar ;
Beheşti̇ İsmai̇l Songür – Mavi Marmara Derneği Başkanı
Zülal Selma Bakkaş – Akti̇vi̇st
Nuray Canan Songür – Akti̇vi̇st
Abdüllati̇f Genç – Akti̇vi̇st

Sunucular ;
Onur Kesepara
Sezgi̇n Maden
Oflu Ali (Ali Öztürk)

Milletvekilleri ;
Prof. Dr. Yasi̇n Aktay
Rumeysa Kadak – İstanbul Milletvekili
Hasan Turan – İstanbul Milletvekili – Tbmm Fi̇li̇sti̇n Dostluk Grubu Bşk.

Ve Sürpriz Konuklar…

 

Etkinlik Tarihi:

Tarih: 8 Haziran Cumartesi
Saat: 21.00
Yer: Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi

Kaynak: BHA (Başak Haber Ajansı)

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi