Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

BU HAYATTA SENDE VARSIN - BaŞakHaberBaŞakHaber

6 Aralık 2023 - 13:46

Canan İssiyil Kimdir? Sosyolog /Aile Danışmanı/Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi/Eğitim Öğrenci Koçu Arel Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programından sonra İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü bitirmiştir. Biruni Üniversitesi Aile Danışmanlığı Sertifika Programını tamamlayan İssiyil Psikoterapi eğitimlerini sürdürmektedir. Umut ve Temas Odaklı Evlilik Terapisi Kısa Süreli Çözüm Odaklı Psikoterapi Kişilik Bozuklukları Psikoterapisi Masal Terapisi Uygulayıcısıdır. SERTİFİKASYON: Enneagram (Mizaca Göre Kişilik Tipleri) Uzmanlığı Bilgi Üniversitesi Icf Onaylı Eğitim Ve Öğrenci Koçluğu MMPI Kişilik Testi Uygulayıcısı Objektif Çocuk Zekâ Değerlendirme Testleri Uygulayıcılığı Yönetim ve Organizasyon Etkili İletişim ve Beden Dili 360 Derece Performans Değerlendirme Eğitimi gibi pek çok sertifikaya sahiptir Canan İssiyil çeşitli kurumlarda seminerler vermiş ve vermeye devam etmektedir. Aile içi çatışmalar ve çözüm yolları, ergen - ebeveyn problemleri, öfke problemleri, zaman yönetimi, iletişim ve motivasyon, öğrenci odaklı ders çalışma yöntemleri, Ennagram (mizaca göre kişilik tipleri) uygulamalarına yönelik iş kariyer eğitim program ve seminerleri gibi pek çok alanda danışmanlık ve eğitim hizmeti vermektedir.

Canan İSSİYIL

BU HAYATTA SENDE VARSIN

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

BU HAYATTA SENDE VARSIN
Son Güncelleme :

24 Ocak 2023 - 4:29

422 views

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Duyguları olumlu yada olumsuz olarak değil sağlıklı yada sağlıksız olarak nitelendirmek yaşadıklarına ve kendine farklı bir bakış açısı sunar.

Böylelikle kurban rolüne düşmeden sorunların sağlıksız yönüne bakarak çözüm üretmeyi seçebilirsin.

Hayatta yaşadığımız olumsuz  olayların bizde yarattığı duyguları abartılı etiketlerle kendimize yapıştırmak yerine olayın oluşturduğu duyguları  sağlıklı hale dönüştürmeye odaklanmak gerekir.

Hayatta daimi bir mutluluk var kandırmacası kendimize söylediğimiz en süslü yalan.

Hayatta mutsuzluklar, inişler, çıkışlar var. Bunun kabulüne geçmedikçe gerçekten mutlu olmak neredeyse mümkün değil. Mutluluk hedeften çıkıp sonuç olarak görülmediğinde arayış hep sürecektir.

Olumsuz olduğunu düşündüğün için kaçtığın  görmezden geldiğin her duygu seni karanlık bir köşede bir gün mutlaka sıkıştırır.

Hep güçlü olmak hep ayakta kalmak zorundalığını kendine dayattığında insani yanlarını görmezden gelir üstünü örtebeilirsin. Sürekli dayanıklı olma hali hiç bir cisim için sonsuz değilken etten kemikten yaratılan bir canlı olarak nasıl ben yıkılmam, beni kimse, hiç bir şey yıkamaz diyebilirsin? Bu kendine söylediğin  kocaman bir yalan sende çok iyi biliyorsun.

Elbette ki altı doldurulmuş sağlam bir duruş bizi kendimize ve çevremize  güçlü gösterir. Bu güç gerçeklerden kaçmak içinse sadece zaman kaybıdır. Bir süre sonra kaçtıklarınla mutlaka yüzleşirsin. Duygularını sağlıklı yaşadığında an da kalıp çözebileceğin sorunlara çözüm bulurken gücünün üstünde çözümler için destek almak seni küçültmez, aciz göstermez.

Sen insansın biyonik metal bir robot değilsin. Sinir ağlarıyla örülü muhteşem bir canlısın.

Başarıyı tarif edin desem her insan farklı şekilde tarif edebilir. Oysaki başarı var olan potansiyelini ortaya koyabilmektir.Potansiyelinin tümünü kullanabiliyor musun?

Etiket bir başarı karnesi değildir. Başarı sadece akademik alanda kaldığında ruhunla bağlantını kaybedebilirsin. İnsani ilişkilerini kariyer üzerinden kurduğunda ruhun sadece maddeden beslenir ve bir süre sonra doymadığını farkeder daha çok başarı, daha yüksek kariyer, daha daha daha diyerek zamanı kaçırır plazaların kralı kraliçesi olursun. Peki ya kalbin, ruhun oda seninle o merdivenleri  tırmandı mı?

Ailen çocukların arkadaşların sen gökdelenin tepesindeyken hangi katta kaldılar?

Kapitalist dünyanın ruha dar gelen elbisesini giymek bir süre sonra bedensel, ruhsal hastalıkları sana hediye eder.

Daha çok hırs daha çok para daha yüksek kariyer daha az sen, daha az aile, daha az yaşamdan keyif almak…

Bu hayata bir kere geliyor bir kere geçiyorsun.

Var olma savaşın seni materyal bir  insana dönüştürüyor ruhunla arandaki bağlantıyı kesiyor değerlerinden uzaklaştırıyorsa  lütfen bu güne kadar yaşadıklarına dönüp bir bak.

Bu dünyadan gittiğinde seninle ilgili en çok hangi özelliğine övgüler yağsın isterdin?

Orda gördüğün kendini her halinle  kabul et. Başarısızlıkların, beceriksizliklerin, kabiliyetlerin,kazanımların, yanlışların ve doğruların hepsiyle bir bütün ve  güzelsin.

Sen siyah ve beyazın uyum içinde dans ettiği muhteşem  bir dualitesin.

SOSYOLOG/AİLE DANIŞMANI/PSİKOTERAPİST
CANAN İSSİYİL

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi

Doğru ve Etkili Reklamın Adresi