BaŞakHaber

BAŞAKŞEHİR KÜLTÜR SANATTA DA ÖNCÜ

Başakşehir Belediyesi, sanata ve sanatçıya yönelik hayata geçirdiği projelerle örnek çalışmalara imza atıyor. Sanatın şekillendiği noktaların başında ise Bahçeşehir Bilgievi geliyor. Her yıl yüzlerce Başakşehirli gencin sanat eğitimi aldığı merkez, yeni yeteneklerin ilk durağı oldu.

BAŞAKŞEHİR KÜLTÜR SANATTA DA ÖNCÜ
63 views
15 Nisan 2021 - 23:26

Başakşehir Belediyesi, sanat yatırımlarına her geçen gün yenilerini ekliyor. 7’den 70’e tüm ilçe sakinlerinin hizmetine sunulan bilgievleri, birçok sanat dalında gençlere eğitim imkânı sunuyor. Bu merkezlerden biri olan Bahçeşehir Bilgievi, gençlerin yeteneklerini keşfetmesini sağlıyor.

Sanat dalları tek çatı altında

Müzik, tiyatro ve el sanatlarının tek çatı altında toplandığı Bahçeşehir Bilgievi’nde Başakşehirli gençler, bir yandan usta eğitmenlerden ders alıyor diğer yandan sanatın her alanında gelişim imkânı buluyor.

Sanata gönül veren gençlerin buluşma noktası

Bahçeşehir Bilgievin’nde profesyonel kadrolardan eğitim alma imkânı bulan Başakşehirli gençlere, hayallerini süsleyen konservatuvar yolunun da kapıları açılıyor. Bilgievinde sanatseverlere keman, gitar, piyano, ney, bağlama, ebru, resim ve tiyatro alanında eğitimler veriliyor.

Başakşehirli gençler bir yandan okul harici zamanlarını en iyi şekilde değerlendirirken, diğer yandan yeteneklerine uygun alanlara yönlendirilme imkânına sahip oluyor. Gençlerin sanata dair buluşma noktası haline dönüşen Bahçeşehir Bilgievi’nde kısa süre içerisinde yeni sanat dallarına yönelik eğitim faaliyetlerinin başlatılması planlanıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.